Dream Yoghurtis Salt Karamell uten Sukker 450ml
450.0 ml
Yoghurtis med smak av karamell, tilsatt karamellbiter og salt karamellsaus. Dream salt karamell er uten tilsatt sukker* og har færre kalorier**, uten å gå på kompromiss på smaken. Et lett valg. *Yoghurtisen inneholder søtstoffer og har et naturlig innhold av melkesukker **Sammenlignet med annen is.
Varenummer: 12160 | EPD-nummer: 6598536 | GTIN: 07037210121600
Varenummer: 12160
EPD-nummer: 6598536
GTIN: 07037210121600
PRODUSENT: Diplom-Is AS
VAREMERKE: DIPLOM-IS
148 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk , yoghurt (16 %) (melk 3 % fett, skummetmelkpulver, yoghurtkultur), fyllstoff (polydekstrose), kremfløte, søtstoff (erytritol, maltitol, isomalt, sukralose), fiber (oligofruktose), vann, mysepulver (melk), skummetmelkpulver, kakaosmør, emulgator (propylenglykolestere av fettsyrer, mono- og diglyserider av fettsyrer), smør (melk), vegetabilsk olje (kokos), stabilisator (johannesbrødkjernemel, guarkjernemel, pektiner), fettredusert kakao, salt, maisstivelse, aromaer, fargestoff (karamell).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Cashewnøtter, Hasselnøtter, Makadamianøtter, Mandel, Paranøtter, Pekannøtter, Pistasjnøtter, Valnøtter)
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 519 kJ/ 124 kcal |
| Fett | 6,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 4,20 g |
| Karbohydrat | 25,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 6,50 g |
| Protein | 3,40 g |
| Salt | 0,18 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Smakstilsatte iser, iskrem eller iskremdesserter |
| Varenummer | 12160 |
| EPD-nummer | 6598536 |
| GTIN | 07037210121600 |
| GTIN2 | 7037211121609 |
| GTIN3 | 7037212121608 |
| Opprettet dato | 27.03.2025 |
| Oppdatert dato | 09.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -50 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 548 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















