Dadler 200gr
Dadler er en av ørkenens delikatesser. Ferske dadler skal være skikkelig søte og litt klissete å ta på. Spis dem naturelle, eller kutt dem i biter og ha i fruktsalat, kaker, paier og chutney.
Varenummer: 191508 | EPD-nummer: | GTIN: 03191220000059
Varenummer: 191508
EPD-nummer:
GTIN: 03191220000059
PRODUSENT: BAMA GRUPPEN AS
VAREMERKE: BAMA Storkjøkken
3090 produkter i databasen
Ingredienser
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 264 kJ/ 298 kcal |
| Fett | 0,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,10 g |
| Karbohydrat | 68,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 68,00 g |
| Kostfiber | 8,00 g |
| Protein | 2,40 g |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 191508 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 03191220000059 |
| GTIN2 | 03191220000059 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 14.03.2024 |
| Oppdatert dato | 21.07.2025 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Nøtter/frø – ubearbeidet – (tørrvare) |
| Klasse | Nøtter/frø – ubearbeidet – (tørrvare) |
| Brick kode | Nøtter/frø – ubearbeidet – (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 1 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 0 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 0 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















