RØROS SMØR ØKOLOGISK 250G
Fløten langtidssyrnes til rømme som så kjernes i ei kjeglekjerne. Smøret er ikke så kompakt som de fleste andre smørtyper. Du kan skimte saltkorna i smøret, og står smøret ei stund i romtemperatur kan du se små vannperler på overflaten. Fettsammensetningen varierer naturlig med årstidene. «Sommersmøret» er gulere og mykere enn «vintersmøret».
Varenummer: 802219 | EPD-nummer: | GTIN: 27072638022195
Varenummer: 802219
EPD-nummer:
GTIN: 27072638022195
PRODUSENT: BAMA GRUPPEN AS
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
Økologisk Røros Rømme (fløte* og MELKesyrekultur) og norsk uraffinert havsalt. (*økologisk)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 3 059 kJ/ 744 kcal |
| Fett | 82,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 52,00 g |
| Karbohydrat | 0,50 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Protein | 1,00 g |
| Salt | 1,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 802219 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 27072638022195 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 08.07.2024 |
| Oppdatert dato | 31.07.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 1 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 0 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 0 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















