Gifflar Kanel 300g
Hveteboller med kanelfyll
Varenummer: 102505 | EPD-nummer: 5511738 | GTIN: 17311070012870
Varenummer: 102505
EPD-nummer: 5511738
GTIN: 17311070012870
PRODUSENT: BAXT AS
VAREMERKE: PÅGEN
4 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel, vann, sukker, rapsolje, brunt sukker, vegetabilsk fullherdet fett (kokos, raps), aprikoskjerner, mandel, skummetmelk, egg, invertsukker, gjær, mat av korn (bygg), salt, modifisert stivelse, bakepulver (E450, E500), vegetabilsk emulgator (E471), konserveringsmiddel (E200, E282), fortykningsmiddel (E4440), surhetsregulerende middel (E300), kanel (0,7%)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
|
Nøtter
Mandel |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
|
Nøtter
Mandel |
|
Ja |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 559 kJ/ 373 kcal |
| Fett | 14,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,80 g |
| Karbohydrat | 52,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 19,00 g |
| Protein | 7,30 g |
| Salt | 0,76 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | Sverige |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 102505 |
| EPD-nummer | 5511738 |
| GTIN | 17311070012870 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 14.10.2020 |
| Oppdatert dato | 10.05.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 16 grader (C) |
| Temperatur, max. | 22 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 56 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 30 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















