Julevørterbrød små
495 gram
Varenummer: 016031 | EPD-nummer: | GTIN: 07040850160311
Varenummer: 016031
EPD-nummer:
GTIN: 07040850160311
PRODUSENT: Baker Brun Produksjon AS
VAREMERKE: BAKER BRUN
201 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEmel (39,7%), rosiner, vann, RUGmel (11,2%), sukker, gjær, invertsukker, maltekstrakt av BYGG, vegetabilsk fett og olje av raps og kokos, salt, stjerneanis, HVETEGLUTEN, pomerantz, ingefær, allehånde, emulgator(E472e, E471, SOYAlecitin), nellik, invertsirup, fortykningsmiddel(E412), antiklumpemiddel(E341), melbehandlingsmiddel(Askorbinsyre), vegetabilsk olje av raps, antioksidanter(Amylase), enzymer(Alfa amylase), HVETEstivelse
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Valnøtter, Mandel, Hasselnøtter), Sesamfrø, Melk og Egg
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 218 kJ/ 291 kcal |
| Fett | 1,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,60 g |
| Karbohydrat | 58,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 24,10 g |
| Kostfiber | 3,10 g |
| Protein | 6,50 g |
| Salt | 0,50 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Brød og bakeriprodukter |
| Varenummer | 016031 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 07040850160311 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 20.08.2018 |
| Oppdatert dato | 20.08.2018 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 15 grader (C) |
| Temperatur, max. | 20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 5 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 4 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















