Skillingsbolle deig 125 gram
125 gram
Produktet leveres som deigemne
Varenummer: 060011 | EPD-nummer: 5019781 | GTIN: 07040850600114
Varenummer: 060011
EPD-nummer: 5019781
GTIN: 07040850600114
PRODUSENT: Baker Brun Produksjon AS
VAREMERKE: BAKER BRUN
201 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEmel (59,9%), vann, sukker, vegetabilsk olje av raps, gjær, vegetabilsk fett av kokos, kanel, MYSEpulver, helEGGpulver, salt, kardemomme, MELKesukker, vegetabilsk olje og fett (raps, kokos), HVETEGLUTEN, emulgator(E472e, E471, SOYAlecitin), MELKepulver, aroma(Smør), vegetabilsk olje (raps), HVETEstivelse, fortykningsmiddel(E412), antioksidanter(E330), farge(E160a), antiklumpemiddel(E341iii), enzymer(Alfa amylase), melbehandlingsmiddel(Askorbinsyre), aroma
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Valnøtter, Mandel, Hasselnøtter) og Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 430 kJ/ 339 kcal |
| Fett | 9,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 4,10 g |
| Karbohydrat | 55,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 15,30 g |
| Kostfiber | 2,20 g |
| Protein | 7,80 g |
| Salt | 0,20 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Brød og bakeriprodukter |
| Varenummer | 060011 |
| EPD-nummer | 5019781 |
| GTIN | 07040850600114 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 19.10.2017 |
| Oppdatert dato | 12.02.2020 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -18 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 270 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 70 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















