Dream Yoghurtis Bringebær uten Sukker 450ml
450.0 ml
Isen består av norsk yoghurt og frisk smak av bringebær tilsatt hagebærsaus. Dream Bringebær er uten tilsatt sukker* og har færre kalorier**, uten å gå på kompromiss på smaken. Et lett valg. *=Yoghurtisen inneholder søtstoffer og har et naturlig innhold av melkesukker **Sammenlignet med annen is.
Varenummer: 12159 | EPD-nummer: 6598544 | GTIN: 07037210121594
Varenummer: 12159
EPD-nummer: 6598544
GTIN: 07037210121594
PRODUSENT: Diplom-Is AS
VAREMERKE: DIPLOM-IS
148 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, yoghurt (16 %) (melk 3 % fett, skummetmelkpulver, yoghurtkultur), fyllstoff (polydekstrose), kremfløte, fiber (oligofruktose), søtstoff (erytritol, sukralose), vann, bringebærjuice* (2,5 %), mysepulver (melk), jordbær (1,6 %), skummetmelkpulver, solbærjuice* (1,5 %), emulgator (propylenglykolestere av fettsyrer, mono- og diglyserider av fettsyrer), stabilisator (pektiner, johannesbrødkjernemel, guarkjernemel), modifisert stivelse, surhetsregulerende middel (sitronsyre), naturlig aroma, rødbet*, gulrot*. * fra konsentrat.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Valnøtter, Pistasjnøtter, Pekannøtter, Paranøtter, Mandel, Makadamianøtter, Hasselnøtter, Cashewnøtter)
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 439 kJ/ 105 kcal |
| Fett | 3,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,70 g |
| Karbohydrat | 24,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 7,50 g |
| Protein | 3,20 g |
| Salt | 0,12 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Smakstilsatte iser, iskrem eller iskremdesserter |
| Varenummer | 12159 |
| EPD-nummer | 6598544 |
| GTIN | 07037210121594 |
| GTIN2 | 7037211121593 |
| GTIN3 | 7037212121592 |
| Opprettet dato | 27.03.2025 |
| Oppdatert dato | 09.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -50 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 548 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















