Dream Yoghurtis Jordbær 640ml
640.0 ml
En deilig ny yoghurtis med jordbær og jordbærsyltetøy i Dream serien. Dream serien relanseres med de beste råvarene i nytt design, og med enda mer norsk yoghurt. Med 50% mindre fett sammenlignet med tilsvarende produkter* , er den mild, myk og luftig. Passer perfekt til servering! *=Sammenlignet med annen is.
Varenummer: 12164 | EPD-nummer: 6598569 | GTIN: 07037210121648
Varenummer: 12164
EPD-nummer: 6598569
GTIN: 07037210121648
PRODUSENT: Diplom-Is AS
VAREMERKE: DIPLOM-IS
148 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, sukker, yoghurt (14 %) (melk 3 % fett, skummetmelkpulver, yoghurtkultur), jordbær (10 %), kremfløte, fyllstoff (polydekstrose), skummetmelkpulver, glukosesirup, mysepulver (melk), vann, emulgator (propylenglykolestere av fettsyrer, mono- og diglyserider av fettsyrer), stabilisator (pektiner, johannesbrødkjernemel, guarkjernemel), surhetsregulerende middel (sitronsyre).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Cashewnøtter, Hasselnøtter, Makadamianøtter, Mandel, Paranøtter, Pekannøtter, Pistasjnøtter, Valnøtter)
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 632 kJ/ 151 kcal |
| Fett | 3,70 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,50 g |
| Karbohydrat | 28,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 24,00 g |
| Protein | 3,60 g |
| Salt | 0,11 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Smakstilsatte iser, iskrem eller iskremdesserter |
| Varenummer | 12164 |
| EPD-nummer | 6598569 |
| GTIN | 07037210121648 |
| GTIN2 | 7037211121647 |
| GTIN3 | 7037212121646 |
| Opprettet dato | 27.03.2025 |
| Oppdatert dato | 09.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -50 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















