Erter Classic 3x2kg
6 kg
Norske delikate erter høstet og fryst innen få timer.
Varenummer: 96009689 | EPD-nummer: 4705562 | GTIN: 07310500173405
Varenummer: 96009689
EPD-nummer: 4705562
GTIN: 07310500173405
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Erter
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 283 kJ/ 68 kcal |
| Fett | 0,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,01 g |
| Karbohydrat | 8,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 4,80 g |
| Kostfiber | 5,50 g |
| Protein | 5,20 g |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne grønnsaker |
| Varenummer | 96009689 |
| EPD-nummer | 4705562 |
| GTIN | 07310500173405 |
| GTIN2 | 07310500173412 |
| GTIN3 | 07310500173429 |
| Opprettet dato | 06.01.2017 |
| Oppdatert dato | 20.03.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Varmebehandles | Produktet tilberedes fra fryst tilstand. Kombidamper: Legges i lave perforerte bakker og dampes i ca. 5 min Steke/Wokpanne: Freses i varm panne m/litt olje eller smør til ertene er gjennomvarme Kjele: Kok opp lettsaltet vann gjerne med litt smør, tilsett ertene, kok opp, la de trekke ferdig i ca. 2-3min. MÅ VARMEBEHANDLES FØR SERVERING. |
| Kokes | Kjele: Kok opp lettsaltet vann gjerne med litt smør, tilsett ertene, kok opp, la de trekke ferdig i ca. 2-3min. |
| Stekes | Steke/Wokpanne: Freses i varm panne m/litt olje eller smør til ertene er gjennomvarme |
| Dampes | Kombidamper: Legges i lave perforerte bakker og dampes i ca. 5 min |

















