Fast Frites, rettkutt med skall 140g, 1x5,6kg
5,6 kg
Vårt populære pommes frites rettkutt med skall i fast frites-versjon. Ferdig stekt, bare å varme opp. Sprø, delikat, med skall. Tilpasset tilberedning i konveksjons- og high speed-ovn.
Varenummer: 96011549 | EPD-nummer: 4705570 | GTIN: 07310500173887
Varenummer: 96011549
EPD-nummer: 4705570
GTIN: 07310500173887
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Poteter m/skall, rapsolje og druesukker.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 752 kJ/ 180 kcal |
| Fett | 5,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 28,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Kostfiber | 3,10 g |
| Protein | 3,00 g |
| Salt | 0,02 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne grønnsaker |
| Varenummer | 96011549 |
| EPD-nummer | 4705570 |
| GTIN | 07310500173887 |
| GTIN2 | 07310500173894 |
| GTIN3 | 07310500173894 |
| Opprettet dato | 06.01.2017 |
| Oppdatert dato | 20.03.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Friteres | Friteres i olje (vi anbefaler raps) på 170°C i ca 2 -3 min |
| Ovnsbakes | Legges i lave bakker, gjerne perforerte eller stålkurver og stekes på 225 °C i ca.12-15 min. Passer utmerket til High Speed ovn. |

















