FISH & CRISP Originalen Gourmetfiléer
0,48 KGM
Findus Fish & Crisp lages med en unik panering på samme måte som klassikeren Fish & Chips. Retten ble raskt populær i England på 1800-tallet og serveres den dag i dag verden over, tradisjonen tro i avispapir. Drypp litt eddik og salt over for å få den riktige britiske følelsen. (480G)
Varenummer: 96020372 | EPD-nummer: 5204151 | GTIN: 07035119999276
Varenummer: 96020372
EPD-nummer: 5204151
GTIN: 07035119999276
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Alaska Pollock (54%) (Theragra chalcogramma)*, beriket hvetemel (kalsiumkarbonat), vegetabilsk olje (raps, solsikke), vann, salt, hvetestivelse, bakepulver (E450, E500), maismel, druesukker, skummet melk pulver, sennep, aroma, hvitløk, krydderekstrakt, lecitin (fra solsikke)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 905 kJ/ 216 kcal |
| Fett | 11,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,80 g |
| Karbohydrat | 17,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Kostfiber | 0,60 g |
| Protein | 12,00 g |
| Salt | 0,73 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Storbritannia |
| Varegruppe | Frossen fisk |
| Varenummer | 96020372 |
| EPD-nummer | 5204151 |
| GTIN | 07035119999276 |
| GTIN2 | 7035119999269 |
| GTIN3 | 7035110200821 |
| Opprettet dato | 22.11.2017 |
| Oppdatert dato | 25.04.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Ovnsbakes | VARMLUFTSOVN 225°C Legg den dypfryste fisken på en stekeplate med bakepapir. Stek i 18-20 minutter. STEKEOVN 225°C Legg den dypfryste fisken på en stekeplate med bakepapir. Stek i 22-25 minutter. |

















