FISKEPINNER Originalen 30
750 GRM
Findus original ”30 Fiskepinner” har vært på det norske markedet i mange år. Findus Matlyst Fiskepinner har et høyt fiskeinnhold, er tillaget i sunn rapsolje, er en naturlig kilde til Omega 3 og inneholder mindre enn 1 % mettet fett. Stor familiepakning! (750G)
Varenummer: 96020705 | EPD-nummer: 6371371 | GTIN: 07035110400894
Varenummer: 96020705
EPD-nummer: 6371371
GTIN: 07035110400894
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Melk
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 8 kJ/ 208 kcal |
| Fett | 9,60 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,80 g |
| Karbohydrat | 18,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,70 g |
| Kostfiber | 0,90 g |
| Protein | 12,00 g |
| Salt | 0,53 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Frankrike |
| Opphavsland | Frankrike |
| Varegruppe | Frossen fisk |
| Varenummer | 96020705 |
| EPD-nummer | 6371371 |
| GTIN | 07035110400894 |
| GTIN2 | 7035110301818 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 22.11.2017 |
| Oppdatert dato | 03.02.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Stekes | STEKEOVN Forvarm stekeovnen til 225ºC. Stek fiskepinnene i 10-12 minutter på et stekebrett med bakepapir. Steketid kan variere fra ovn til ovn. Sjekk at maten er gjennomvarm før servering. |
| Pannestekes | STEKEPANNE Stek i ca. 7 minutter på middels varme. Vend flere ganger. Bruk en non stick-panne så trenger du ikke å bruke olje eller smør i pannen. |

















