Fløtegratinerte poteter, original 4x1,5kg
6 kg
Nydelig potetgrateng! Ferdig smakstilsatt. Ypperlig til kjøtt.
Varenummer: 96010957 | EPD-nummer: 4963419 | GTIN: 07035112279818
Varenummer: 96010957
EPD-nummer: 4963419
GTIN: 07035112279818
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Potetskiver 50 %, vann, fløte 17 % (MELK), rapsolje, risstivelse, ost (upasteurisert MELK, salt, starterkultur, animalsk løpe), salt, hvitløkspulver, grønnsaksbuljong (bl.a. løpstikke, løk, gurkemeie), muskat, hvit pepper.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 391 kJ/ 93 kcal |
| Fett | 4,10 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,10 g |
| Karbohydrat | 11,80 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,10 g |
| Kostfiber | 0,70 g |
| Protein | 2,20 g |
| Salt | 0,56 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne grønnsaker |
| Varenummer | 96010957 |
| EPD-nummer | 4963419 |
| GTIN | 07035112279818 |
| GTIN2 | 7035112279832 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 12.03.2018 |
| Oppdatert dato | 23.01.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 455 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Tilberedes i mikrobølgeovn | Mikrobølgeovn, grill: (750W) ca. 8 min. |
| Ovnsbakes | Konveksjonsovn: 200° C ca. 12 min. Kombiovn, varmluft: 225° C ca. 25 min. Fordel ønsket mengde i egnet form, tilberedning kan variere noe fra ovn til ovn. |

















