God Gammeldags Fiskegrateng Original 10x540g MSC
God Gammeldags Fiskegrateng har vært på det norske markedet i mer enn 40 år, og er fortsatt en stor-favoritt i norske hjem. Den lages på vår fabrikk i Larvik og er rik på proteiner og en god kilde til jod.
Varenummer: 96010885 | EPD-nummer: 4462883 | GTIN: 07310500141794
Varenummer: 96010885
EPD-nummer: 4462883
GTIN: 07310500141794
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Torskefilet * (Gadus morhua) 30 %, skummet melk, vann, egg, makaroni 9 % (durumhvete og vann), rapsolje, kavring (hvetemel, salt, gjær,), stivelse, salt, gulrot-, pastinakk- og løkpulver, krydder (bl. a. muskat), sitronkonsentrat og krydderekstrakt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 560 kJ/ 130 kcal |
| Fett | 5,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 13,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Protein | 9,00 g |
| Salt | 0,78 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frossen fisk |
| Varenummer | 96010885 |
| EPD-nummer | 4462883 |
| GTIN | 07310500141794 |
| GTIN2 | 7310500141800 |
| GTIN3 | 7310500174136 |
| Opprettet dato | 19.03.2024 |
| Oppdatert dato | 23.01.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















