PYTT I PANNE ORIGINAL
540 GRM
PYTT I PANNE er en tradisjonsrik rett. Man brukte det man hadde tilgjengelig av kjøtt og poteter, skåret opp i fine biter. Poteter var alltid basis og resultatet ble alltid tomme tallerkener! (540G)
Varenummer: 96009508 | EPD-nummer: 2916500 | GTIN: 07310500115566
Varenummer: 96009508
EPD-nummer: 2916500
GTIN: 07310500115566
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Friterte potetterninger 61 % (potet, rapsolje, stabilisator (difosfat) og druesukker), løk 20 %, karbonadekjøtt 15 %, (storfekjøtt, skummet melk, potet, rapsolje, løk, potetmel, salt og krydder), sukker, salt, oksebuljong (oksebuljong, salt, sukker, løk, løpstikke, rapsolje) og krydder.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 570 kJ/ 140 kcal |
| Fett | 5,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,60 g |
| Karbohydrat | 17,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Kostfiber | 2,50 g |
| Protein | 5,00 g |
| Salt | 1,00 g |
| Natrium | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 96009508 |
| EPD-nummer | 2916500 |
| GTIN | 07310500115566 |
| GTIN2 | 7310500115580 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 22.11.2017 |
| Oppdatert dato | 19.11.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 450 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Tilberedes i mikrobølgeovn | 1. Legg den dypfryste pytten på en tallerken eller i en skål med lokk. 2. Varm på full effekt i 6-7 minutter. Rør om etter halve tiden. |
| Pannestekes | Retten blir best når den tilberedes i stekepanne. I STEKEPANNE 1. Fres litt olje eller margarin i en stekepanne. 2. Tilsett pytten og stek på middels varme i 5-7 minutter. Rør om av og til |

















