Små fiskekaker, 20g 4x1,5kg MSC
6 kg
Små fiskekaker, 20 g - supre til bruk på frokost og lunsjebuffeter.
Varenummer: 96011848 | EPD-nummer: 4758694 | GTIN: 07310500174747
Varenummer: 96011848
EPD-nummer: 4758694
GTIN: 07310500174747
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Fisk (44%), helmelk, fiskekraft, vann, rapsolje, stivelse, purreløk, fløtepulver, salt, løk, rismel, krydder og krydderekstrakt (bl.a. paprika, muskat, hvitløk, løpstikke), druesukker, aroma og lecitin (fra rapsfrø).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 541 kJ/ 129 kcal |
| Fett | 7,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,10 g |
| Karbohydrat | 7,10 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,40 g |
| Kostfiber | 0,20 g |
| Protein | 8,50 g |
| Salt | 0,98 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frossen fisk |
| Varenummer | 96011848 |
| EPD-nummer | 4758694 |
| GTIN | 07310500174747 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 19.04.2017 |
| Oppdatert dato | 02.04.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 30 grader (C) |
| Temperatur, max. | 18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 100 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Pannestekes | Panne: 10 - 12 min |
| Ovnsbakes | MÅ VARMEBEHANDLES FØR SERVERING. Tilberedes fra dypfryst tilstand til 70° C kjernetemperatur. Tilsett eventuelt litt fiskekraft som fuktighet eller varmes i saus. Ca-tider som gjelder full ovn: Konveksjonsovn: 175ºC 10 - 15 min Kombiovn/Kombidamp: 175ºC 10 - 15 min |

















