Steakhouse Fries Bistro XL 5x2kg
10 kg
Et pommes frites-produkt med grovt kutt (10x20 mm), uten skall. Forfritert i nordisk rapsolje, som alle våre pommes frites-produkter.
Varenummer: 96011550 | EPD-nummer: 4706230 | GTIN: 07310500173436
Varenummer: 96011550
EPD-nummer: 4706230
GTIN: 07310500173436
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Poteter, rapsolje og druesukker
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 559 kJ/ 134 kcal |
| Fett | 2,60 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,20 g |
| Karbohydrat | 24,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Kostfiber | 1,90 g |
| Protein | 2,30 g |
| Salt | 0,02 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne grønnsaker |
| Varenummer | 96011550 |
| EPD-nummer | 4706230 |
| GTIN | 07310500173436 |
| GTIN2 | 07310500173443 |
| GTIN3 | 07310500173450 |
| Opprettet dato | 06.01.2017 |
| Oppdatert dato | 20.03.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Stekes | Konveksjons/kombiovn: Legg i lave bakke, gjerne perforerte eller stålkurver og stekes på 225ºC i ca 12-15 min. |
| Friteres | Friteres i frityrolje (vi anbefaler raps) fra dypfryst tilstand i ca. 3-4 min. ved 170 °C. |

















