Steakhouse Fries Criss Cross 5x1,2kg
6 kg
Et nytt delikat criss cross kutt, oval fasong og en fin gul farge. Beste sortering - forfritert i rapsolje - løfter din pommes-meny! (1,2KG)
Varenummer: 96011941 | EPD-nummer: 4958153 | GTIN: 07035117186715
Varenummer: 96011941
EPD-nummer: 4958153
GTIN: 07035117186715
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Poteter, rapsolje og druesukker
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 831 kJ/ 199 kcal |
| Fett | 7,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,50 g |
| Karbohydrat | 30,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Kostfiber | 2,30 g |
| Protein | 1,90 g |
| Salt | 0,04 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne grønnsaker |
| Varenummer | 96011941 |
| EPD-nummer | 4958153 |
| GTIN | 07035117186715 |
| GTIN2 | 7035117186739 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 14.02.2018 |
| Oppdatert dato | 23.01.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Stekes | Legges på rist eller et tynt lag på gastrobrett og stekes i ovn på 225°C i 6-8 min. |
| Friteres | Friteres i Findus frityrolje fra dypfryst tilstand i ca. 3 min. ved 170 °C. |

















