Kos Riskrem med Moltesaus 135g
0,135 KGM
Varenummer: 8942 | EPD-nummer: 6466932 | GTIN: 07033330089424
Varenummer: 8942
EPD-nummer: 6466932
GTIN: 07033330089424
PRODUSENT: Fjordland
VAREMERKE: KOS
11 produkter i databasen
Ingredienser
RISKREM (81 %): helmelk, 12 % ris, kremfløte, sukker*, proteinredusert skummetmelk, emulgator (melkesyreestere av mono- og diglyserider av fettsyrer), stabilisator (pektiner, gellan-gummi), aroma, salt. MOLTESAUS (19 %): 30 % molte, vann, sukker*, modifisert stivelse, stabilisator (pektiner), aroma, konserveringsmiddel (kaliumsorbat) *Totalt 8 % tilsatt sukker.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 591 kJ/ 140 kcal |
| Fett | 5,10 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,10 g |
| Karbohydrat | 20,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 12,00 g |
| Protein | 3,00 g |
| Salt | 0,20 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferdigdesserter |
| Varenummer | 8942 |
| EPD-nummer | 6466932 |
| GTIN | 07033330089424 |
| GTIN2 | 7033330894219 |
| GTIN3 | 7033331894218 |
| Opprettet dato | 14.10.2025 |
| Oppdatert dato | 16.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 42 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 22 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















