Brokkoli- og blomkålsuppe med spinat og erter
2 KG
Velsmakende og fyldig suppe med brokkoli, blomkål, spinat og erter. Suppen inneholder buketter av brokkoli og blomkål samt hele erter, og har en mild og kremet konsistens. Laget fra bunnen av med ekte og rene råvarer. Ikke ultraprosessert. Inneholder 56 % grønnsaker. Kan serveres som den er, eller toppes etter ønske. Smaker godt med kokt egg, pinjekjerner og brød eller focaccia med smør. For dem som ønsker det, passer også stekt bacon, spekeskinke eller parmesan godt til. Suppen er glutenfri og vegetarisk. Tilberedning: Må gjennomvarmes før servering.
Varenummer: 6745897 | EPD-nummer: 6745897 | GTIN: 07090066510158
Varenummer: 6745897
EPD-nummer: 6745897
GTIN: 07090066510158
PRODUSENT: Foodyfly AS
VAREMERKE: Foodyfly AS
11 produkter i databasen
Ingredienser
| Vann, brokkoli (16 %), blomkål (12 %), potet, løk (6 %), spinat (6 %), erter (4 %), CRÈME FRACHE, HELMELK, SMØR, grønnsaksfond (løk,gulrot, purre, SELLERI, fennikel), olivenolje, hvitløk, salt, eddik og sort pepper. |
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Ja |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 66 kJ/ 273 kcal |
| Fett | 4,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,40 g |
| Karbohydrat | 3,90 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Kostfiber | 1,30 g |
| Protein | 1,70 g |
| Salt | 0,60 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 6745897 |
| EPD-nummer | 6745897 |
| GTIN | 07090066510158 |
| GTIN2 | 17090066510155 |
| GTIN3 | 27090066510152 |
| Opprettet dato | 08.04.2026 |
| Oppdatert dato | 14.04.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -18 grader (C) |
| Temperatur, max. | -15 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 150 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















