SPEKET PØLSE, ELG OG EINEBÆR HEL 220G TIND
Viltsmaken av elg er fremhevet av einebær og andre krydder noe som bringer tankene til skog og fjell. Produktet inneholder 40 % elg samt einebær og noe hvitløk. En kraftfull opplevelse med en dyp rød farge. Produktet har spesialitetsmerke noe som garanterer bla norsk fersk råvare.
Varenummer: 6445 | EPD-nummer: 1992247 | GTIN: 07090013611365
Varenummer: 6445
EPD-nummer: 1992247
GTIN: 07090013611365
PRODUSENT: GRILSTAD AS
VAREMERKE: TIND
12 produkter i databasen
Ingredienser
Til 100g ferdig vare er det nytta 145g kjøt av elg (37%), svin og storfe, spekk, salt, bestrålt krydder (inkl. einebær og kvitløk),,startkultur, antioksidant (askorbinsyre E300, natriumaskorbat E301), konserveringsmiddel (natriumnitritt E250)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 444 kJ/ 345 kcal |
| Fett | 27,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 9,70 g |
| Karbohydrat | 0,50 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Protein | 25,00 g |
| Salt | 4,40 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 6445 |
| EPD-nummer | 1992247 |
| GTIN | 07090013611365 |
| GTIN2 | 17090013611362 |
| GTIN3 | 27090013611369 |
| Opprettet dato | 09.08.2024 |
| Oppdatert dato | 09.08.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 5 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 240 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















