Stranda Fenalår 250g
8 x 250G
Et smakfullt fenalår laget etter god norsk speketradisjon. Normal modningstid for fenalåret er 3-4 måneder før det blir skåret i skiver og pakket. Ta gjerne pakken med fenalår ut av kjøleskapet ca 20 min. før servering, da blir det lettere å få skivene fra hverandre og smaken vil være aller best romtemperert. #nytStranda
Varenummer: 6844 | EPD-nummer: 6660096 | GTIN: 07058040665508
Varenummer: 6844
EPD-nummer: 6660096
GTIN: 07058040665508
PRODUSENT: GRILSTAD AS
VAREMERKE: STRANDA
5 produkter i databasen
Ingredienser
Til 100 g ferdig vare er benyttet 145 g renskåret fårekjøtt, salt, konserveringsmiddel (natriumnitritt E250 og kaliumsorbat E202), antioksidant (natriumaskorbat E301)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 960 kJ/ 229 kcal |
| Fett | 12,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 5,70 g |
| Karbohydrat | 0,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,00 g |
| Protein | 28,00 g |
| Salt | 8,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 6844 |
| EPD-nummer | 6660096 |
| GTIN | 07058040665508 |
| GTIN2 | 17058040684407 |
| GTIN3 | 27058040684404 |
| Opprettet dato | 07.10.2025 |
| Oppdatert dato | 07.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 210 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















