Urøkt Bratwürst 90g
4.500 kg
Varenummer: 5000001549 | EPD-nummer: 4608923 | GTIN: 07037204658372
Varenummer: 5000001549
EPD-nummer: 4608923
GTIN: 07037204658372
INFORMASJONSEIER: Nortura
PRODUSENT: Gilde
VAREMERKE: Gilde
3685 produkter i databasen
Ingredienser
Kjøtt av svin (84 %), vann, potetmel, salt, dekstrose (mais), krydder, krydderekstrakt, stabilisator E451, hydrolysert vegetabilsk protein (mais og raps), løk, konserveringsmiddel E261, E326. Importert fåretarm. Kan inneholde spor av MELK (ost).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 185 kJ/ 286 kcal |
| Fett | 25,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 8,70 g |
| Karbohydrat | 3,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,80 g |
| Protein | 12,00 g |
| Salt | 1,80 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 5000001549 |
| EPD-nummer | 4608923 |
| GTIN | 07037204658372 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 15.04.2026 |
| Oppdatert dato | 21.05.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 270 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















