Marsipankake med valnøttkrem
Tradisjonell marsipankake med valnøttkrem, bringebærsyltetøy, samt friske bringebær
Varenummer: 807A | EPD-nummer: | GTIN: 07090041980433
Varenummer: 807A
EPD-nummer:
GTIN: 07090041980433
PRODUSENT: H A Brun AS
VAREMERKE: H A Brun AS
115 produkter i databasen
Ingredienser
tine KREMFLØTE (MELK) 38%: KREMFLØTE tine KREMFLØTE 38%: KREMFLØTE, marsipan (sukker, MANDEL (18 %), glykose, vann, SOYAMEL, stabilisator E420, invertsirup, fortykningsmiddel (E412, E414, E416), konserveringsmiddel E202), EGG, mousse base (sukker, dekstrose, LAKTOSE, gelatin (storfe), modifiserte stivelse E1414, MYSEPULVER, surhetsregulerende middel E330, aroma), vann, syltetøy (sukker (43 %), bringebær (40 %), fortykningsmiddel E418, surhetsregulerende middel E330, konserveringsmiddel (E211, E202)), sukker, bringebær, HVETEMEL, VALNØTTER, maizena, HVETESTIVELSE, marsipanroser (sukker, MANDLER (18 %), glykose, vann, SOYAMEL, stabilisator E420, invertsirup, fortykningsmiddel (E412, E414, E416), konserveringsmiddel E202, farge (E120, E160a)) Pyntet med frisk frukt
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
|
Nøtter
Mandel, Valnøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
|
Nøtter
Mandel, Valnøtter |
|
Ja |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 265 kJ/ 302 kcal |
| Fett | 18,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 9,90 g |
| Karbohydrat | 31,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 27,00 g |
| Protein | 4,00 g |
| Salt | 0,09 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferske kaker, paier eller vannbakkels |
| Varenummer | 807A |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 07090041980433 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 23.06.2016 |
| Oppdatert dato | 26.05.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 1 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 2 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 2 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Spiseklar | Serveres slik de er |

















