Dyreparken 10 stk
607 g
Fløteis og fruktis
Varenummer: 3113 | EPD-nummer: 6411763 | GTIN: 07041013113113
Varenummer: 3113
EPD-nummer: 6411763
GTIN: 07041013113113
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
Gul og grønn: Vann, skummetmelk, sukker, kremfløte (11%), pærejuice (3,9%), appelsinjuice (3,8%), skummetmelkpulver, glukose, kokosolje, laktose, emulgator (E471, solsikkelecitin), stabilisator (E466, E412, E410), melkeproteiner, rapsolje, kakao*, surhetsregulerende middel (sitronsyre, eplesyre), aromaer, fargestoff (E141, E100, E160b(ii), E160a), sort gulrotjuice, antioksidant (E300). Kan inneholde spor av soya, nøtter og peanøtter. *Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Gul og rød: Vann, skummetmelk, sukker, kremfløte (11%), appelsinjuice (3,8%), bringebærjuice (3,8%), skummetmelkpulver, glukose, kokosolje, laktose, emulgator (E471, solsikkelecitin), sort gulrotjuice, stabilisator (E466, E412, E410), melkeproteiner, rapsolje, kakao*, aromaer, surhetsregulerende middel (eplesyre, sitronsyre), fargestoff (E160b(ii), E100, E160a), antioksidant (E300). Kan inneholde spor av soya, nøtter og peanøtter. *Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Hasselnøtter, Mandel, Pekannøtter, Pistasjnøtter), Peanøtter og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 657 kJ/ 157 kcal |
| Fett | 6,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 4,50 g |
| Karbohydrat | 22,90 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 22,80 g |
| Protein | 1,90 g |
| Salt | 0,07 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 3113 |
| EPD-nummer | 6411763 |
| GTIN | 07041013113113 |
| GTIN2 | 07041013113335 |
| GTIN3 | 07041013113663 |
| Opprettet dato | 03.05.2024 |
| Oppdatert dato | 03.05.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















