Friskis Fruktmix 15 stk
705 g
Fløteis og fruktis
Varenummer: 3190 | EPD-nummer: 6642185 | GTIN: 07041013190114
Varenummer: 3190
EPD-nummer: 6642185
GTIN: 07041013190114
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
FLØTEIS OG MANGO-FRUKTIS
Vann, skummetmelk, sukker, kremfløte (12%), mangojuice fra konsentrat (6,6%), kokosolje, skummetmelkpulver, glukose, laktose, emulgator (E471, solsikkelecitin), rapsolje, kakao**, aromaer, melkeproteiner, surhetsregulerende middel (sitronsyre), stabilisator (E466, E412, E410), fargestoff (E162, E100, E160b(ii)).
Kan inneholde spor av soya, nøtter og peanøtter.
FLØTEIS OG JORDBÆR-FRUKTISVann, skummetmelk, sukker, kremfløte (12%), jordbærjuice*** (4,4%), kokosolje, skummetmelkpulver, eplejuice*** (2,6%), glukose, laktose, emulgator (E471, solsikkelecitin), rapsolje, kakao**, melkeproteiner, stabilisator (E466, E412, E410), aromaer, surhetsregulerende middel (sitronsyre), sort gulrotjuice***, fargestoff (E160b(ii), E163).
***fra konsentrat.
Kan inneholde spor av soya, nøtter og peanøtter.
FLØTEIS OG PÆRE-FRUKTISVann, skummetmelk, sukker, kremfløte (12%), pærejuice fra konsentrat (6,8%), kokosolje, skummetmelkpulver, glukose, laktose, emulgator (E471, solsikkelecitin), rapsolje, kakao**, melkeproteiner, surhetsregulerende middel (sitronsyre), stabilisator (E466, E412, E410), aromaer, fargestoff (E141, E100, E160b(ii)).
Kan inneholde spor av soya, nøtter og peanøtter.
**Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Hasselnøtter, Mandel, Pekannøtter, Pistasjnøtter), Peanøtter og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 744 kJ/ 178 kcal |
| Fett | 8,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 6,20 g |
| Karbohydrat | 23,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 23,00 g |
| Protein | 2,20 g |
| Salt | 0,08 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 3190 |
| EPD-nummer | 6642185 |
| GTIN | 07041013190114 |
| GTIN2 | 07041013190336 |
| GTIN3 | 07041013190664 |
| Opprettet dato | 10.03.2025 |
| Oppdatert dato | 10.03.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















