Friskis Sorbet 6 stk
384 g
Sorbet og fruktis
Varenummer: 3114 | EPD-nummer: 6636252 | GTIN: 07041013114110
Varenummer: 3114
EPD-nummer: 6636252
GTIN: 07041013114110
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
Vann, sukker, jordbærjuice*** (15%), appelsinjuice*** (5,3%), kokosolje, skummetmelkpulver, fargestoff (E162, E100, E163, E160a), rapsolje, surhetsregulerende middel (sitronsyre, eplesyre), kakao**, stabilisator (E412, E410), emulgator (E471, solsikkelecitin), aromaer, antioksidant (askorbinsyre).
***Fra konsentrat. Kan inneholde spor av soya, nøtter og peanøtter. **Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Pistasjnøtter, Pekannøtter, Mandel, Hasselnøtter), Soya og Peanøtter
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 544 kJ/ 129 kcal |
| Fett | 4,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,20 g |
| Karbohydrat | 22,60 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 22,20 g |
| Protein | 0,50 g |
| Salt | 0,01 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 3114 |
| EPD-nummer | 6636252 |
| GTIN | 07041013114110 |
| GTIN2 | 07041013114332 |
| GTIN3 | 07041013114660 |
| Opprettet dato | 10.03.2025 |
| Oppdatert dato | 10.03.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















