Isabella Vaniljeis 10 stk
390 g
Fløteis
Varenummer: 80093 | EPD-nummer: 6885438 | GTIN: 07041018009305
Varenummer: 80093
EPD-nummer: 6885438
GTIN: 07041018009305
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
193 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, kremfløte (20%), sukker, kokosolje, skummetmelkpulver, glukose, laktose, rapsolje, kakao*, emulgator (mono- og diglyserider av fettsyrer, solsikkelecitin), melkeprotein, stabilisator (cellulosegummi), aromaer (naturlig vaniljearoma, aroma), fargestoff (annatto norbixin). Kan inneholde spor av peanøtter, soya og nøtter. *Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Hasselnøtter, Mandel, Pekannøtter, Pistasjnøtter), Peanøtter og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 218 kJ/ 292 kcal |
| Fett | 20,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 15,00 g |
| Karbohydrat | 24,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 24,00 g |
| Protein | 3,90 g |
| Salt | 0,14 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 80093 |
| EPD-nummer | 6885438 |
| GTIN | 07041018009305 |
| GTIN2 | 07041018009329 |
| GTIN3 | 07041018009350 |
| Opprettet dato | 19.12.2014 |
| Oppdatert dato | 04.05.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















