Monaka
70 g
Fløteis
Varenummer: 1014 | EPD-nummer: 6823314 | GTIN: 07041011014115
Varenummer: 1014
EPD-nummer: 6823314
GTIN: 07041011014115
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk fra melkepulver, 23 % kremfløte, 11 % kjeksplater (hvetemel, maisstivelse, kokosolje, sukker, hevemidler (natriumkarbonat), salt, emulgator (lecitin), antiklumpemiddel (magnesiumkarbonat)), 9 % sjokotrekk (kokosolje, sukker, 12 % fettredusert kakao*, rapsolje, mysepulver, emulgator (lecitin), naturlig aroma), 8 % salt karamellfyll (sukker, glukosesirup, vann, tørket helmelk, modifisert stivelse, karamellisert sukker, salt, fortykningsmidler (pektiner), naturlig aroma), sukker, glukosesirup, mysepulver,
emulgator (mono- og diglyserider av fettsyrer), stabilisatorer (guarkjernemel, johannesbrødkjernemel).
Kan inneholde spor av soya, nøtter og peanøtter.
*Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Hasselnøtter, Mandel, Pekannøtter, Pistasjnøtter), Peanøtter og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 165 kJ/ 275 kcal |
| Fett | 16,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 11,00 g |
| Karbohydrat | 30,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 20,00 g |
| Protein | 3,90 g |
| Salt | 0,18 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Smakstilsatte iser, iskrem eller iskremdesserter |
| Varenummer | 1014 |
| EPD-nummer | 6823314 |
| GTIN | 07041011014115 |
| GTIN2 | 07041011014337 |
| GTIN3 | 07041011014665 |
| Opprettet dato | 02.02.2026 |
| Oppdatert dato | 02.02.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















