NYT SaltKARAMELL
262 g
Melkeis - Inneholder søtstoffer
Varenummer: 5182 | EPD-nummer: 6179048 | GTIN: 07041015182117
Varenummer: 5182
EPD-nummer: 6179048
GTIN: 07041015182117
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, søtstoff (maltitol, erytritol, sukralose), kremfløte (8,2%), skummetmelkpulver, inulin, fyllstoff (polydekstrose), vann, oligofruktose, aromaer, stabilisator (cellulose, cellulosegummi), emulgator (mono- og diglyserider av fettsyrer), stivelse, salt, fargestoff (E150d, annatto norbixin). Kan inneholde spor av peanøtter og nøtter. Kan virke avførende ved store inntak.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Pistasjnøtter, Pekannøtter, Mandel, Hasselnøtter) og Peanøtter
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 48 kJ/ 11 kcal |
| Fett | 3,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,40 g |
| Karbohydrat | 16,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 7,10 g |
| Kostfiber | 12,30 g |
| Protein | 4,30 g |
| Salt | 0,44 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 5182 |
| EPD-nummer | 6179048 |
| GTIN | 07041015182117 |
| GTIN2 | 07041015182339 |
| GTIN3 | 07041015182667 |
| Opprettet dato | 22.03.2024 |
| Oppdatert dato | 27.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















