Premium Sjokolade
493 g
Fløteis
Varenummer: 5303 | EPD-nummer: 6745517 | GTIN: 07041015303116
Varenummer: 5303
EPD-nummer: 6745517
GTIN: 07041015303116
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, kremfløte (25%), sukker, skummetmelkpulver, vann, glukose, kakao*, kokosolje, sukret kondensert melk, eggeplomme, kakaomasse*, vaniljeekstrakt, stivelse, stabilisator (guarkjernemel), rapsolje, emulgator (solsikke- og soyalecitin), salt, melkefett, aromaer (vanillin, naturlig vanilje).
Kan inneholde spor av gluten, nøtter og peanøtter. *Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Hvete), Nøtter (Hasselnøtter, Mandel, Pekannøtter, Pistasjnøtter) og Peanøtter
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 017 kJ/ 243 kcal |
| Fett | 12,70 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 8,50 g |
| Karbohydrat | 27,20 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 26,70 g |
| Protein | 4,40 g |
| Salt | 0,16 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Smakstilsatte iser, iskrem eller iskremdesserter |
| Varenummer | 5303 |
| EPD-nummer | 6745517 |
| GTIN | 07041015303116 |
| GTIN2 | 07041015303338 |
| GTIN3 | 07041015303666 |
| Opprettet dato | 02.02.2026 |
| Oppdatert dato | 02.02.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















