Sørlandsis Banansplitt Tricolor
600 g
Fløteis
Varenummer: 5029 | EPD-nummer: 6636229 | GTIN: 07041015029115
Varenummer: 5029
EPD-nummer: 6636229
GTIN: 07041015029115
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, kremfløte (21%), sukker, glukose, skummetmelkpulver, invertsukker, vann, laktose, emulgator (E471), bananjuice fra konsentrat (0,6%), kakao*, melkeproteiner, stabilisator (E466, E440), aromaer, fargestoff (E150d, E100, E161b, E160b(ii)), surhetsregulerendemiddel (sitronsyre).
Kan inneholde spor av gluten, egg, soya, nøtter og peanøtter.
*Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Hvete), Nøtter (Pistasjnøtter, Pekannøtter, Mandel, Hasselnøtter), Soya, Peanøtter og Egg
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 792 kJ/ 189 kcal |
| Fett | 8,60 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 5,70 g |
| Karbohydrat | 24,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 24,00 g |
| Protein | 3,80 g |
| Salt | 0,14 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Smakstilsatte iser, iskrem eller iskremdesserter |
| Varenummer | 5029 |
| EPD-nummer | 6636229 |
| GTIN | 07041015029115 |
| GTIN2 | 07041015029337 |
| GTIN3 | 07041015029665 |
| Opprettet dato | 10.03.2025 |
| Oppdatert dato | 03.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















