Sørlandsis på pinne Sjokobit 6pk
333 g
Fløteis
Varenummer: 3180 | EPD-nummer: 6411128 | GTIN: 07041013180115
Varenummer: 3180
EPD-nummer: 6411128
GTIN: 07041013180115
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, kremfløte (16%), kokosolje, sukker, skummetmelkpulver, glukose, kakao*, laktose, invertsukker, rapsolje, emulgator (E471, solsikkelecitin), melkeproteiner, aroma, stabilisator (E466), fargestoff (E160b(ii)). Kan inneholde spor av soya, nøtter og peanøtter. *Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Pistasjnøtter, Pekannøtter, Mandel, Hasselnøtter), Soya og Peanøtter
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 151 kJ/ 276 kcal |
| Fett | 18,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 14,80 g |
| Karbohydrat | 22,80 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 22,70 g |
| Protein | 3,80 g |
| Salt | 0,13 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 3180 |
| EPD-nummer | 6411128 |
| GTIN | 07041013180115 |
| GTIN2 | 07041013180337 |
| GTIN3 | 07041013180665 |
| Opprettet dato | 03.05.2024 |
| Oppdatert dato | 03.05.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















