Snackis SjokoKaramell
96 g
Fløteis
Varenummer: 1311 | EPD-nummer: 6823355 | GTIN: 07041011311115
Varenummer: 1311
EPD-nummer: 6823355
GTIN: 07041011311115
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
179 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, sukker, kremfløte (15%), hvetemel, glukose, kakaosmør, skummetmelkpulver, helmelkpulver, sukret kondensert melk, vann, kokosolje, kakao, laktose, kakaomasse, emulgator (mono- og diglyserider av fettsyrer, solsikkelecitin, E476), smør, fettredusert kakao, rapsolje, aromaer, salt, stivelse, melkeproteiner, stabilisator (cellulosegummi), hevemiddel (natriumkarbonat, kaliumkarbonat, natriumhydrogenkarbonat), fargestoff (E150d, E160b(ii)), maltekstrakt (fra bygg).
Kan inneholde spor av nøtter, peanøtter, egg og soya.
*Rainforest Alliance sertifisert. Les mer på ra.org.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Bygg |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Bygg |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Hasselnøtter, Mandel, Pekannøtter, Pistasjnøtter), Egg, Peanøtter og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 275 kJ/ 304 kcal |
| Fett | 15,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 9,60 g |
| Karbohydrat | 38,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 29,00 g |
| Protein | 4,70 g |
| Salt | 0,38 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Smakstilsatte iser, iskrem eller iskremdesserter |
| Varenummer | 1311 |
| EPD-nummer | 6823355 |
| GTIN | 07041011311115 |
| GTIN2 | 07041011311337 |
| GTIN3 | 07041011311665 |
| Opprettet dato | 02.02.2026 |
| Oppdatert dato | 02.02.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















