Idun Combisur Soft, sekk 20 kg
Skal benyttes til brød, boller og rundstykker (Kategori 7.1) jf vedlegg 2 i Forskrift om tilsetningsstoffer til næringsmidler. Bakehjelpemiddel som er spesielt utviklet for brød med ekstra lang holdbarhet. I kombinasjon med Flytea Basic vil den gi spesielt god softhet i krummen helt inntil 7 dager. Passer utmerket til skåret brød. Det klisser ikke på knivene og gir meget godt hold i krummen og lang holdbarhet på ferdig skåret og hele brød.
Varenummer: 12113 | EPD-nummer: 2192391 | GTIN: 07038088120849
Varenummer: 12113
EPD-nummer: 2192391
GTIN: 07038088120849
PRODUSENT: Idun Industri AS
VAREMERKE: Idun Industri
301 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEGLUTEN, HVETEMEL, tørket surdeig av HVETE, emulgator (E471*, E472e*), melbehandlingsmiddel (E300*, amylase, hemicellulase). *Quantum satis
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 767,00 g/ 421,00 g |
| Fett | 15,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 13,60 g |
| - Enumettede fettsyrer | 13,60 g |
| Karbohydrat | 34,50 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,40 g |
| Kostfiber | 3,40 g |
| Protein | 33,10 g |
| Salt | 0,10 g |
| Vann | 7,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 12113 |
| EPD-nummer | 2192391 |
| GTIN | 07038088120849 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 10.02.2015 |
| Oppdatert dato | 28.04.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 24 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















