Idun Hvetesur 60 i, spann 12 kg
Flytende inaktiv norskprodusert surdeig av hvete. Syregrad 60. Til bruk i hvetebakverk og blandingsbrød. Gir økt smak og aroma, god skorpe, samt smidigere deig. Syrlig hvetesmak og nøytral, lys farge.
Varenummer: 30407 | EPD-nummer: 5390778 | GTIN: 07072130037112
Varenummer: 30407
EPD-nummer: 5390778
GTIN: 07072130037112
PRODUSENT: Idun Industri AS
VAREMERKE: Idun Industri
301 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEMEL (44,9%), vann, stabilisator (xanthan)*, starterkultur. * Teknisk hjelpestoff, skal ikke deklareres videre i ferdig produkt
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 750,00 g/ 176,00 g |
| Fett | 0,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,10 g |
| - Enumettede fettsyrer | 0,10 g |
| Karbohydrat | 34,60 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,80 g |
| Kostfiber | 2,30 g |
| Protein | 5,40 g |
| Salt | 0,00 g |
| Vann | 48,60 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 30407 |
| EPD-nummer | 5390778 |
| GTIN | 07072130037112 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 20.06.2019 |
| Oppdatert dato | 23.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 24 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 150 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 0 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















