Idun Speltsur 60 i, spann 12 kg
Flytende inaktiv surdeig av speltmel til bruk i speltbrød og mikset brød. Bidrar til smak og aroma, samt gir mykere deig. Syrlig smak og naturlig lys farge.
Varenummer: 30408 | EPD-nummer: 6163380 | GTIN: 07072130037129
Varenummer: 30408
EPD-nummer: 6163380
GTIN: 07072130037129
PRODUSENT: Idun Industri AS
VAREMERKE: Idun Industri
301 produkter i databasen
Ingredienser
SPELTMEL (43,2%), vann, stabilisator (E415)*, starterkultur.* Teknisk hjelpestoff, skal ikke deklareres i ferdig produkt
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Spelt |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Spelt |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 742,00 g/ 175,00 g |
| Fett | 0,70 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,10 g |
| Karbohydrat | 33,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Kostfiber | 2,60 g |
| Protein | 6,20 g |
| Salt | 0,00 g |
| Vann | 49,90 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 30408 |
| EPD-nummer | 6163380 |
| GTIN | 07072130037129 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 20.06.2019 |
| Oppdatert dato | 23.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 24 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 150 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 0 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















