Idun Sportsfiber Gull brødbase, sekk 20 kg
Brødbase som gir et fiberrikt og spennende brød. Kan anvendes til alle måter å bake brød på som rundbakt, sammenskjøvet, formbakt etc. Er også anvendelig til grove rundstykker.
Varenummer: 12575 | EPD-nummer: 5804984 | GTIN: 07072130057912
Varenummer: 12575
EPD-nummer: 5804984
GTIN: 07072130057912
PRODUSENT: Idun Industri AS
VAREMERKE: Idun Industri
301 produkter i databasen
Ingredienser
Helkorn av HAVRE, sammalt RUG, sammalt HVETE, BYGGMEL, solsikkekjerner, HVETEKLI, HVETEMEL, MYSEPULVER (MELK), RUGMALTPULVER, HVETEGLUTEN, salt, syrnet KJERNEMELKPULVER, sukker, SKUMMETMELKPULVER, vegetabilsk olje (kokos), stabilisator (E412*), aroma (YOGHURT), emulgator (E472e*, E471*), surhetsregulerende middel (E270*), vegetabilsk olje (raps), melbehandlingsmiddel (E300*, amylase) * Quantum satis
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Havre, Hvete, Rug, Bygg |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Havre, Hvete, Rug, Bygg |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 506,00 g/ 359,00 g |
| Fett | 9,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,90 g |
| - Enumettede fettsyrer | 1,90 g |
| Karbohydrat | 47,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 8,10 g |
| Kostfiber | 12,40 g |
| Protein | 14,10 g |
| Salt | 2,60 g |
| Vann | 9,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 12575 |
| EPD-nummer | 5804984 |
| GTIN | 07072130057912 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 23.02.2021 |
| Oppdatert dato | 09.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 0 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 360 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















