Solsikkekjerner
25 KG
Hele solsikkekjerner kan brukes i og på brødbakst, knekkebrød, frokostblandinger og i salater.
Varenummer: 42007 | EPD-nummer: 5046776 | GTIN: 07072130024020
Varenummer: 42007
EPD-nummer: 5046776
GTIN: 07072130024020
PRODUSENT: Idun Industri AS
VAREMERKE: Idun Industri
301 produkter i databasen
Ingredienser
solsikkekjerner
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 2 665,00 g/ 646,00 g |
| Fett | 59,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 6,80 g |
| - Enumettede fettsyrer | 24,50 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 28,00 g |
| Karbohydrat | 3,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,90 g |
| Kostfiber | 9,10 g |
| Protein | 20,00 g |
| Salt | 0,03 g |
| Vann | 6,50 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Bulgaria |
| Opphavsland | Bulgaria |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 42007 |
| EPD-nummer | 5046776 |
| GTIN | 07072130024020 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 07.03.2019 |
| Oppdatert dato | 16.10.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 0 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















