TINE Skummet melkepulver, sekk 25 kg
Skummetmelkpulver medium varmet (MV) er fremstillt ved spraytørking av lavpasteuriset skummet norsk melk. Pulveret skal ha en myseproteinindeks (WPNI) mellom 1,5 mg og 6 mg udenaturert myseprotein/g pulver. Pulveret har en gulhvit farge og søtaktig lukt/smak.
Varenummer: 12040 | EPD-nummer: 2196889 | GTIN: 07038010381119
Varenummer: 12040
EPD-nummer: 2196889
GTIN: 07038010381119
PRODUSENT: Idun Industri AS
VAREMERKE: TINE
1347 produkter i databasen
Ingredienser
SKUMMETMELKPULVER
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 470,00 g/ 345,00 g |
| Fett | 0,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,50 g |
| - Enumettede fettsyrer | 0,50 g |
| Karbohydrat | 47,90 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 47,90 g |
| Protein | 36,90 g |
| Salt | 1,03 g |
| Vann | 5,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 12040 |
| EPD-nummer | 2196889 |
| GTIN | 07038010381119 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 11.12.2017 |
| Oppdatert dato | 09.02.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 24 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 716 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 0 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















