Brimi Rundstykkemix 50 g kart. à3x15 stk
2700 GRM (5,00 Co2e/kg)
3 unike håndbakte rundstykker etter Arne Brimis oppskrift. Fint surdeigsrundstykke, kornrundstykke (24 % grovt), og grovt rundstykke med kvannrot (53 % grovt).Perfekt til frokost, lunsj eller som tilbehør til supper og salater.
Varenummer: 3348 | EPD-nummer: 6676662 | GTIN: 07072094033489
Varenummer: 3348
EPD-nummer: 6676662
GTIN: 07072094033489
PRODUSENT: Kristiania Gourmet
VAREMERKE: Kristiania Gourmet
310 produkter i databasen
Ingredienser
Brimi stykke: Hvetemel, vann, sammalt rug, fullkornsmel av havre, fullkornsmel av hvete, tørket gulrot, salt, tørket surdeig av rug, vegetabilsk olje (raps), kvannrot, fullkornsmel av hvete, rapsolje, gjær, melbehandlingsmiddel E300. Kornrundstykke: Hvetemel, vann, 16 % fullkornsmel (62,8 % rug, havre), linfrø, hirse, hvetegluten, gjær, salt, bokhvete, solsikkekjerner, sesamfrø, sukker, byggmaltekstrakt, melbehandlingsmiddel E300, emulgator E472e, rismel, enzymer, surhetsregulerende midler (E270, E260), rapsolje. Surdeigsrundstykke: Hvetemel, vann, tørket hvetesurdeig, tørrgjær, melbehandlingsmiddel (E300), enzymer, byggmaltmel, byggmalt ekstrakt, fullkornsmel av rug, rapsolje, salt, gjær
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete, Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete, Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Ja |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Spelt, Kamut), Sennep, Melk, Soya og Egg
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 013 kJ/ 239 kcal |
| Fett | 3,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,50 g |
| Karbohydrat | 43,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,00 g |
| Protein | 9,00 g |
| Salt | 1,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Brød og bakeriprodukter |
| Varenummer | 3348 |
| EPD-nummer | 6676662 |
| GTIN | 07072094033489 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 27.01.2025 |
| Oppdatert dato | 11.12.2025 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Brød-/bakeprodukter |
| Klasse | Brød |
| Brick kode | Brød (frysevare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -4 grader (C) |
| Temperatur, max. | -20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 120 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 3 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 3 dager |

















