Moussekake riskrem
1400 GRM
Moussekake med riskrem og bringebær. En fantastisk god kake som passer til dessert ved julemiddagen, eller som en vanlig god kake til kaffen.
Varenummer: 1289 | EPD-nummer: | GTIN: 07072094012897
Varenummer: 1289
EPD-nummer:
GTIN: 07072094012897
PRODUSENT: Kristiania Gourmet
VAREMERKE: Kristiania Gourmet
310 produkter i databasen
Ingredienser
HelMelk, ris (16%), salt, kremfløte, kakebunn (sukker, hvetemel, maisstivelse, vegetabilsk olje (raps), mysepulver (melk), hevemiddel (e450, e500), emulgator e475, salt, naturlig aroma, eggepulver), fromasj ( glykose, sukker, gelatin (fra storfe), salt, naturlig vaniljearoma), bringebær, sukkervann, egg, rapsolje, gelè (glukosesirup, vann, geleringsmiddel (e440, e401, e407, e415), farge e171, surhetsregulerende middel (e330,e331,e341), konserveringsmiddel e202, fortykningsmiddel e508), fargepasta (vann, høyfruktose maissirup, fuktighetsbevarende middel (E422), farge (E129), sukker, modifisert stivelse, fortyningsmiddel (E407, E415), konserveringsmiddel (E202, E211), surhetsregulerende middel (E330) Følgende farger kan ha en ugunstig virkning på barns aktivitet og konsentrasjonsevne.: allurarød (E 129).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Valnøtter, Hasselnøtter)
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 042 kJ/ 250 kcal |
| Fett | 14,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 6,60 g |
| Karbohydrat | 26,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 18,34 g |
| Protein | 3,70 g |
| Salt | 0,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferske kaker, paier eller vannbakkels |
| Varenummer | 1289 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 07072094012897 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 22.10.2018 |
| Oppdatert dato | 20.11.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















