Oppskåret Kornbrød m/chia 650 g
650 GRM (1,00 Co2e/kg)
Oppskåret brød
Varenummer: 1940 | EPD-nummer: | GTIN: 07072094019407
Varenummer: 1940
EPD-nummer:
GTIN: 07072094019407
PRODUSENT: Kristiania Gourmet
VAREMERKE: Kristiania Gourmet
320 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEMEL,vann, kornblanding (HAVREGRYN (7%), linfrø, solsikkekjerner, bokhvete, hirsefrø og SESAMFRØ), samalt RUG (7%), chiafrø (3%) hvetekli (3%), gjær, vegetabilskolje (raps, fullherdet raps), salt, maltmel av HVETE, HVETEGLUTEN, emulgator (E471, E472e), SOYAMEL, sukker, surhetsregulerende middel (E330, aroma, melbehandlingsmiddel (E300), enzymer (amylase). Dekor: Samalt HVETE og HAVREGRYN
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Havre, Hvete, Rug, Bygg |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Havre, Hvete, Rug, Bygg |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 171 kJ/ 280 kcal |
| Fett | 7,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,80 g |
| Karbohydrat | 40,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,30 g |
| Kostfiber | 7,50 g |
| Protein | 9,80 g |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Brød og bakeriprodukter |
| Varenummer | 1940 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 07072094019407 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 02.01.2020 |
| Oppdatert dato | 11.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | 1 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















