Havregryn Glutenfri 1kg
100 Per
Havre er vårt sunneste kornslag, spekket med fiber, vitaminer og karbohydrat. Dette produktet spesialhåndteres og separeres fra andre kornslag gjennom hele prosessen – det er helt fritt for gluten! Visste du at.. Havren som høstes kommer til vår mølle i Moss. Her tar vi vare på hele råvaren. Skallet blir til brensel, i verdens første biobrenselanlegg, som driver hele fabrikken.
Varenummer: 103611 | EPD-nummer: 5443080 | GTIN: 07044416014810
Varenummer: 103611
EPD-nummer: 5443080
GTIN: 07044416014810
INFORMASJONSEIER: Lantmännen Cerealia AS
PRODUSENT: Lantmännen Cerealia AS
VAREMERKE: AXA
27 produkter i databasen
Ingredienser
Glutenfrie havregryn (100% fullkorn)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 550 kJ/ 371 kcal |
| Fett | 7,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,30 g |
| - Flerumettede fettsyrer | 2,90 g |
| Karbohydrat | 60,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,20 g |
| Kostfiber | 8,50 g |
| Protein | 12,00 g |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Matmel |
| Varenummer | 103611 |
| EPD-nummer | 5443080 |
| GTIN | 07044416014810 |
| GTIN2 | 07044416014827 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 30.03.2020 |
| Oppdatert dato | 24.05.2022 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Kornblandinger/korn/linse produkter |
| Klasse | Foredlede kornblandingsprodukter |
| Brick kode | Kornblandingsprodukter – spiseklar (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 304 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Kokes | Ved tilberedning av grøt kokes den med melk eller vann |
| Spiseklar | Kan spises som den er |

















