Müsli Blåbær 630g
100 Per
En rask, sunn og næringsrik frokost. AXA Blåbærmüsli har en kornbase av rugflak og cornflakes med frisk smak av blåbær.
Varenummer: 103252 | EPD-nummer: 4763827 | GTIN: 07044416013653
Varenummer: 103252
EPD-nummer: 4763827
GTIN: 07044416013653
INFORMASJONSEIER: Lantmännen Cerealia AS
PRODUSENT: Lantmännen Cerealia AS
VAREMERKE: AXA
27 produkter i databasen
Ingredienser
Rugflak, havregryn, maismel, tørket blåbær 8,8% (blåbær, sukker) hveteflak, byggflak, hvetekli, rugmel, sukker, havremel, salt, byggmaltekstrakt Fullkorn
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete, Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg, Rug, Hvete, Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Valnøtter, Pistasjnøtter, Pekannøtter, Paranøtter, Mandel, Makadamianøtter, Hasselnøtter, Cashewnøtter)
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 450 kJ/ 350 kcal |
| Fett | 2,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| - Enumettede fettsyrer | 0,70 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 1,10 g |
| Karbohydrat | 64,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 9,70 g |
| Kostfiber | 13,00 g |
| Protein | 9,70 g |
| Salt | 0,50 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Konsumklare eller varme frokostblandinger |
| Varenummer | 103252 |
| EPD-nummer | 4763827 |
| GTIN | 07044416013653 |
| GTIN2 | 07044416013660 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 27.03.2020 |
| Oppdatert dato | 24.05.2022 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Kornblandinger/korn/linse produkter |
| Klasse | Foredlede kornblandingsprodukter |
| Brick kode | Kornblandingsprodukter – spiseklar (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 275 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Spiseklar | Trenger ikke tilberedes, kan spises som den er. |

















