Makaroni Fullkorn 500g
100 Per
Den inneholder utvalgte ingredienser fra naturen som på ulike måter kompletterer den klassiske pastaoppskriften. Lag den og spis som vanlig. Akkurat denne pastaen – fullkornspasta – er nøkkelhullsmerket, inneholder fullkorn og er dessuten en bra fiberkilde.
Varenummer: 102396 | EPD-nummer: 2931442 | GTIN: 07044416010232
Varenummer: 102396
EPD-nummer: 2931442
GTIN: 07044416010232
INFORMASJONSEIER: Lantmännen Cerealia AS
PRODUSENT: Lantmännen Cerealia AS
VAREMERKE: Sopps
16 produkter i databasen
Ingredienser
Fullkornmel av durumhvete, mel av durumhvete
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Spelt, Rug, Havre)
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 450 kJ/ 350 kcal |
| Fett | 2,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,50 g |
| Karbohydrat | 65,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 3,00 g |
| Kostfiber | 7,00 g |
| Protein | 14,00 g |
| Salt | 0,01 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | Sverige |
| Varegruppe | Lagringsstabile ferdigpoteter, -ris, -pasta eller -fyll |
| Varenummer | 102396 |
| EPD-nummer | 2931442 |
| GTIN | 07044416010232 |
| GTIN2 | 07044416010249 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 31.03.2020 |
| Oppdatert dato | 24.05.2022 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Tilberedt/konservert mat |
| Klasse | Pasta/nudler |
| Brick kode | Pasta/nudler – ikke konsumklar (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 1095 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















