Røde Linser 380g
100 Per
GoGreen Røde linser er herlig å ha i kjøttdeigen, kjøttkaker eller salater. De trenger ikke å bløtlegges og har en kort koketid.
Varenummer: 103420 | EPD-nummer: 5187117 | GTIN: 07310130009716
Varenummer: 103420
EPD-nummer: 5187117
GTIN: 07310130009716
INFORMASJONSEIER: Lantmännen Cerealia AS
PRODUSENT: Lantmännen Cerealia AS
VAREMERKE: GoGreen
19 produkter i databasen
Ingredienser
Røde linser, vann, salt, antioxidatiorismiddel (E300, E385)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 500 kJ/ 120 kcal |
| Fett | 1,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,10 g |
| Karbohydrat | 15,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Kostfiber | 9,00 g |
| Protein | 8,00 g |
| Salt | 0,40 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | Sverige |
| Varegruppe | Konserverte eller lagringsstabile bønner |
| Varenummer | 103420 |
| EPD-nummer | 5187117 |
| GTIN | 07310130009716 |
| GTIN2 | 017310130009713 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 31.03.2020 |
| Oppdatert dato | 24.05.2022 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Frukt/grønnsaker/nøtter/frø – bearbeidet |
| Klasse | Grønnsaker – bearbeidet |
| Brick kode | Grønnsaker – bearbeidet (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Kokes | GoGreen Røde linser er fine å ha i kjøttdeigen, kjøttkaker eller salater. De trenger ikke å bløtlegges og har en kort koketid. |

















