Snack Sour Cream & Onion 150g
100 Per
Sprø snacks laget av rug, krydret med gode smaker
Varenummer: 103554 | EPD-nummer: 5336912 | GTIN: 07310130010354
Varenummer: 103554
EPD-nummer: 5336912
GTIN: 07310130010354
INFORMASJONSEIER: Lantmännen Cerealia AS
PRODUSENT: Lantmännen Cerealia AS
VAREMERKE: Finn Crisp
5 produkter i databasen
Ingredienser
Fullkornsrugmel 79%, solsikkeolje, krydderblanding [maltodekstrin, salt, druesukker, tørket løk, naturlig aromat, gjærpulver, tørket persille, gjærekstrakt, rømmepulver ( melk ), surhetsregulerende middel (melkesyre, kalsiumlaktat) tørket hvitløk, antioksidant (rosmarinekstrakt)], vann, gjær.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Rug |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Rug |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Bygg, Spelt, Hvete, Havre) og Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 650 kJ/ 400 kcal |
| Fett | 12,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,10 g |
| Karbohydrat | 55,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 3,40 g |
| Kostfiber | 17,00 g |
| Protein | 9,20 g |
| Salt | 1,40 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Finland |
| Opphavsland | Finland |
| Varegruppe | Snackblandinger |
| Varenummer | 103554 |
| EPD-nummer | 5336912 |
| GTIN | 07310130010354 |
| GTIN2 | 017310130010351 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 31.03.2020 |
| Oppdatert dato | 24.05.2022 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Tilberedt/konservert mat |
| Klasse | Snacks |
| Brick kode | Chips/chrisps/snaks blandinger – naturlig/formet (extruded) (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 23 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 275 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Spiseklar | Spises som den er |

















