Pølsebrød 30g
30g x 144 stk
Fint pølsebrød bakt i Norge
Varenummer: 201711 | EPD-nummer: 4959516 | GTIN: 07020712016697
Varenummer: 201711
EPD-nummer: 4959516
GTIN: 07020712016697
PRODUSENT: Lantmännen Unibake Norge
VAREMERKE: Hatting
55 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel (65%), vann, rapsolje, sukker, hvetegluten, gjær, salt, emulgator (vegetabilsk E471), melbehandlingsmiddel (E300). Kan inneholde spor av sesamfrø.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 232 kJ/ 292 kcal |
| Fett | 5,60 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,60 g |
| Karbohydrat | 49,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 5,40 g |
| Kostfiber | 2,20 g |
| Protein | 9,50 g |
| Salt | 0,50 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frossent brød |
| Varenummer | 201711 |
| EPD-nummer | 4959516 |
| GTIN | 07020712016697 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 20.12.2021 |
| Oppdatert dato | 11.11.2025 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Brød-/bakeprodukter |
| Klasse | Brød |
| Brick kode | Brød (frysevare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -24 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 14 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 14 dager |
Tilberedning
| Spiseklar | Tin og server |

















