Melange med Smør- og Rapsolje 500g
500g
Melange med smør- og rapsolje kombinerer den gode smørsmaken med sunnhet fra rapsoljen. Melange med smør- og rapsolje har like gode steke- og bakeegenskaper som originalen. Perfekt når du ønsker smaken av smør på en lettvint, og litt sunnere måte. Produktet oppbevares kjølt.
Varenummer: 149179 | EPD-nummer: 5913710 | GTIN: 07036110012025
Varenummer: 149179
EPD-nummer: 5913710
GTIN: 07036110012025
PRODUSENT: MILLS AS
VAREMERKE: MELANGE
11 produkter i databasen
Ingredienser
Rapsolje (33 %), smørolje (18 %) (fra fløte / smør), vann, kokosolje, fullherdet kokos-og rapsolje, skummet melk (4 %), salt, emulgator (soyalecitin, monoglyserider av fettsyrer), naturlig aroma, fargestoff (betakaroten), vitamin A, vitamin D
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 2 780 kJ/ 675 kcal |
| Fett | 75,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 35,00 g |
| - Enumettede fettsyrer | 25,00 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 10,00 g |
| Karbohydrat | 0,50 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Protein | 0,50 g |
| Salt | 1,00 g |
| Vitamin A | 900,00 µg (112% *) |
| Vitamin D | 10,00 µg (200% *) |
| Vitamin E | 9,00 mg (75% *) |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 149179 |
| EPD-nummer | 5913710 |
| GTIN | 07036110012025 |
| GTIN2 | 07036110114682 |
| GTIN3 | 07036110414065 |
| Opprettet dato | 14.02.2022 |
| Oppdatert dato | 16.05.2023 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 12 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 129 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 43 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















